Nobel İlaç

"Nobel İlaç Temel Ürünler Grubu olarak grubumuzda bulunan, ürün yaşam eğrilerinde bir kısmı olgunluk, bir kısmı büyüme dönemindeki büyüme hedefleri olan majör ürünlerimiz için kendi iç görülerimizin doğruluğunu gözden geçirebilmek ve gözden kaçırdığımız fırsatlar olup olmadığını tespit edebilmek adına bir pazar araştırması yapmaya karar verdik. Doktor, eczacı, ekip üçgeninde planladığımız ve hızla hayata geçirilmesi gereken bu araştırma için birçok araştırıcı firma ile görüştükten sonra tecrübeleri ve yaklaşımları nedeniyle Yöntem Araştırma Şirketi ile çalışma kararı aldık........

Nobel İlaç

"......... Seçtiğimiz ortağımızın konuya oldukça profesyonel yaklaşımı, brieflerimiz sonrasında bize sundukları başarılı araştırma modelleri, hız beklentimize verdikleri karşılık ve takipteki ve raporlamadaki ustalıkları nedeni ile son derece yoğun, ancak bir o kadar da keyifli bir çalışma dönemi geçirdik. Pazar araştırması sonrasında önerilen aksiyonları değerlendirdik ve bir kısmını hayata geçirme kararı aldık. Aldığımız aksiyonların son derece iyi sonuç verdiğini somut olarak ortaya koyabildiğimiz için de Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin 2017 yılı İç görülü Baykuş Ödülü’ne layık görüldük. Yöntem Araştırma ekibine müşterilerine yaklaşımları ve işbirlikleri için teşekkürlerimizle..."

Caretta İletişim

"Yöntem Araştırma ile, 15 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiğimiz ortak çalışmalar, hem Caretta İletişim olarak bizlerin, hem de hizmet verdiğimiz müşterilerimizin iş alanlarında farklı projeler geliştirmesine vesile oldu. Ayrıca, birlikte yapmış olduğumuz araştırma sonuçları, müşterilerimizin çalışmalarını basın aracılığı ile kamuoyuna duyurmamıza büyük katkı sağladı. Gerçekleştirmiş olduğumuz projeler, bir çok defa, uluslararası müşterilerimizden “Yılın Başarılı Projesi”, “Yılın PR Ajansı” unvanlarını almamızı sağladı. Yöntem Araştırma’ya geniş kapsamlı, detaylı ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyor, birlikte daha bir çok güzel projeye imza atacağımıza inanıyoruz."

Animation International

"Ezber bozduran araştırma! Animation International olarak, Disney Channel’da yayınlanmakta olan Doraemon çizgi filminin Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz. Türkiye pazarına ilk girdiğimizde elimizde kulaktan dolma ya da sektörde eski olanlardan edinilmiş birçok bilgi vardı. Yöntem Araştırma ile tanıştık ve bu pazarda nasıl olduğumuzu anlamak için ufak bir araştırma projesi istedik. Aldığımız sonuçlar sayesinde daha doğru analiz ve plan yaptık. Yöntem Araştırma, proje süresince bize hem bilgi akışını aksatmadı hem de verdiği termine uyarak, güvenilirliğini ispat etmiş oldu. Kendilerine teşekkür ederiz."

Bankalararası Kart Merkezi

"BKM Express'in 2013'ten bu yana devam eden zorlu markalaşma yolculuğunda sahadaki kulağımız olarak müşterilerimizin seslerini bize ulaştırdığınız için teşekkür eder, yeni başarılarımızda da iş ortağımız olarak kol kola yürümeye devam etmeyi dileriz."

Markam

"Bu işler kolay işler değil. Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Yapılanlar, dışarıdan bakana kolay gelir. Ama bir şirketi bunca yıl ayakta tutmak zor iştir. Türkiye gibi bir ülkede akıl fikir satarak tutmak daha da zor bir iştir. Üstüne, sürekli kendini geliştirip yeni atılımlar yapmak imkansıza yakındır. Büyük takdir gerektirir. Yöntem, kendimi (pazarlamacı olarak) bildim bileli vardır. Kendimi bildim bileli iyi işler yapar. Bülent Ağabey'den her seferinde yeni şeyler duyar, şaşarım. O gün bugündür birileri araştırma firması sorduğunda önerdiklerim arasındadır. Bu da hiç kolay bir iş değildir."

Groupe SEB

"Yöntem Research ile yaptığımız farklı anketler sayesinde, tüketici kullanımları hakkında çok faydalı tablolar çıkarttık. Tecrübeleri ile doğru yönlendirmeler yaparak iyi analizler yapmamıza yardımcı oldular. Bu güzel iş ortaklığımızın yeni projeler ile devam edeceğine inanıyoruz."

Peugeot

"GiPA firması Türkiye çözüm ortağı olan Yöntem Araştırma firmasıyla beraber yürütülen çalışmalarla, son kullanıcı ve pazardaki diğer aktörlerin karar mekanizmaları hakkında kıymetli veriler elde edilmektedir."

Agrin

"Yöntem Araştırma ile 2003-2004 yılları arasında Dünya Bankası finansmanlı “Sosyal Riski Azaltma Projesi, Mikro-kredi Projelerinin Değerlendirilmesi” araştırmasında birlikte çalışma imkanı bulduk. Bu çalışmada Türkiye’ nin 7 bölgesinde 1250 faydalanıcı ile birebir görüşmeler, odak grup ve örnek vaka çalışmaları yaptık. Araştırma sonuçları analiz edilerek rapor halinde Dünya Bankası’na sunuldu. Bu projede Yöntem Araştırma saha çalışmalarını başarı ile yürüttü, tüm ekip titiz bir yaklaşım göstererek profesyonellikle çalışmalarını tamamladı. Birlikte daha nice projelerde birlikte çalışmak dileğiyle, tekrar tüm ekibe teşekkür ederiz."

Türk Telekom

"Yöntem Araştırma ile TTG olarak gerçekleştirdiğimiz Omnibus çalışmasında bizlere verdikleri değerli bilgilerle markalarımızın müşteri algısında nasıl değerlendirildiğini yaklaşık 2.5 sene boyunca aylık olarak takip ettik. Bu süreçte sonuç ve trendlerin yorumlanması ve ileri analizler için verdikleri destekle de elde ettiğimiz bulguların iş sonuçlarına yansıtılmasında da büyük katkıları oldu. Gösterdikleri özveri ve iş sonuçlarımız açısından önemli çalışmadaki hassasiyetleri için başta Mehmet Bey olmak üzere tüm ekibe çok teşekkür ederiz."

ProGlobal Fieldwork

"I have worked with the Yontem team for many years. Their dedication, professionalism and excellent communication has been consistent with every project. They make all possible efforts to ensure the client is happy with the outcome and performance of the team. For this and much more I do not hesitate to recommend them."

Aylin Nazlıaka

"Yöntem Danışmanlık alanında uzman, donanımlı kadrosuyla, özenli, hedef odaklı ve titiz çalışmasıyla güvenilir bir çözüm ortağıdır. Gerekli analiz için araştırma ölçeğinin, hedef kitlenin ve doğru soruların belirlenmesinde başarılı bir performans gösterir. Talep edilen hizmeti, anlaşılan süre içinde ve beklenen kalitede teslim etmesi Yöntem’in önemli bir özelliğidir. İşbirliği sonrasında akla gelen yeni sorulara ticari bir anlayışla değil içtenlikle yanıt verir. Firma yetkililerinin erişilebilirliği ve gizliliğe gösterdiği özen ise Yöntem’i vazgeçilmez kılar. Nice 28 yıllara Yöntem…"

Industrial References

Research Companies

Banking and Finance

Fast Moving Consumer Goods

Energy

Food

Public

Media, Public Relations and Advertisement

Automotive and After Market

Retail

Medical and Cosmetics

Non-governmental Organisations

Textile

Telecommunication

Tourism and Travel

Other